Vždy, než spustíme tiskové stroje, zkontroluje vaše data náš grafik a připraví pro vás korekturu potisku, ve které uvitíte jak bude vámi vybraný produkt s potiskem vypadat, kde bude vaše logo umístěno, jak bude velké a jaké barvy použijeme. V této fázi můžete do potisku ještě zasáhnout. Pokud v korektuře najdete chybku, nebo něco není tak, jak jste si přáli, stačí napsat a my vše upravíme. Vaše data tiskaři předáme až ve chvíli, kdy nám podobu korektury odsouhlasíte

Pojďme se ve zkratce podívat na si dát při přípravě dat pozor a jak postupovat. 

Proč je důležité korekturu zkontrolovat?

Korektura vs. reálný produkt

 • Proč bychom měli korekturu kontrolovat?
  Protože i mistr tesař se občas utne a opravit drobnou chybku na papíře je jednodušší než mít vytištěno 500 tašek se špatnou adresou. :-) Korektura je takovou pojistkou, kdy si odsouhlasíme, že jsme se správně pochopili a že se nikdo v průběhu komunikace neupsal.
 • Proč nestačí říct "jako vždycky"?
  Protože co je pro Vás starý známý fakt, pro nás může být novinka. Třeba změna barvy Vašeho loga, nebo změna jeho umístění, které sice už máte nějakou dobu, ale u nás jste takto ještě netiskli. V korektuře vidíte zboží vždy tak, jak ho obdržíte.
 • Kolik korektur mi zpracujete?
  Kolik budete chtít. První korektura je vždy zdarma, stejně tak jako úprava chyb z naší strany (samozřejmě). Pokud si ale rozmyslíte, že chcete logo z hrudi trička přesunout na záda a pak vidět ještě na rukávu, budeme Vám účtovat drobný poplatek.  

Proč potřebuji data v křivkách?

Rastr vs. vektor po zvětšení

 • Co jsou to vlastně křivky (vektory)?
  Zatímco rastrová grafika je vlastně obrázek složený z jednotlivých barevných bodů (pixelů), vektorová grafika je složena z přesně definovaných geometrických útvarů. Když zvětšíme rastrovou grafiku, zvětšíme pouze velikost jednotlivých pixelů. Když zvětšíme vektorovou grafiku, počítač křivku přepočítá, díky čemuž nedojde ke ztrátě kvality.
 • K čemu jsou křivky (vektory) dobré?
  Tisk z vektorové grafiky je přesnější v detailech, neztrácí kvalitu při zvětšení a některé tiskové technologie je vyloženě vyžadují. Pro co nejlepší kvalitu tisku je dobré jakékoli symboly, loga atd. dodávat v křivkách.
 • Jakou příponu mají data v křivkách (vektorech)?
  Většinou pracujeme se soubory s příponami ai, cdr, eps, nebo pdf.
 • Co když logo v křivkách nemám?
  Grafiku si umíme překreslit i sami z Vámi dodaného rastrového obrázku. Převd loga do křivek se vždy účtuje podle složitosti a čas, který náš grafik stráví prací.

Co jsou to barvy Pantone?

Data-Pantone

 • Pantone nebo CMYK? Jaký je mezi nimi rozdíl?
  Model barev CMYK pracuje s azurovou (cyan), purpurovou (magenta), žlutou (yellow) a doplňkovou černou (key) a je to model používaný pro digitální tisk a ofsetový tisk. Jejich spojením se v daném specifickém bodě (pixelu) vytvoří unikátní barva. Díky tomu je možné CMYKem namíchat opravdu velkou spoustu barev včetně složitých přechodů (například u fotek). Na druhou stranu barva míchaná dle modelu CMYK může ve výstupu z každé tiskárny vypadat trochu jinak.
 • Oproti tomu barvy PANTONE mají svou přesně danou recepturu a proto je umíme replikovat tak, že jsou ve výstupu pokaždé identické. Narozdíl od směsového modelu CMYK nabízí také mnoho speciálních odstínů jako metalické nebo fluorescenční barvy.

Co když vlastní grafiku nemám?

Redesign vizitek

 • Co když mám podobu našeho designu pouze v hlavě?
  Stačí nám napsat, zavolat, nebo se zastavit, společně Vaši představu hodíme na papír a graficky zpracujeme tak, aby byla Vaše představa tisknutelná na vybraný předmět. 
 • Co když nemám ani tu představu?
  To vůbec nevadí. Kreativní práci máme rádi. Ať už se jedná o velkoplošný polep, redesign vizitky, nebo tvorbu kompletního logomanuálu od píky. 
 • Nebude to pro mě zbytečně drahé?
  Vždy se Vám snažíme s cenou vyjít vstříc a podle toho volíme tu nejvhodnější cestu - ať už jde o využití existujících designů z fotobanky, nebo tvorbu vlastních ilustrací.