Banner
18 let našich zkušeností v kostce
Potvrdilo se nám, že pokud se držíte svého řemesla a děláte to poctivě, pak můžete i v době recese posouvat své vize jen dopředu. Cesty k úspěchu jsou klikaté a někdy zdlouhavé, ale o to cennější zkušenosti jsme na nich nabrali.
Nejsme už žádné štěňátko, ale plnohodnotný 18letý partner.
2000
Šipka

2000 - 2002 – jak se rodí hvězda

Náš profiŠÉF Hynek úspěšně složil zkoušky dospělosti na Střední polygrafické škole v Praze a začal sbírat své první pracovní i životní zkušenosti. Nedlouho poté se mu v hlavě zrodil plán na vznik jeho vlastní firmy. A protože se rozhodl tuto myšlenku chytit za pačesy, absolvoval vzdělávací program podnikání a managmentu na Vysoké škole práva a podnikání, zpracoval svůj první byznys plán a začal připravovat výrobní prostory pro tiskárnu s grafickým studiem a uceleným konceptem v oblasti polygrafických služeb.

2003
Šipka

2003 – první krůčky vpřed

Zahájení provozu se datuje právě do tohoto roku. S ním i první úvěr a nákup vlastních sítotiskových strojů – šestibarevného karoselu, plošného sítotisku s odsáváním, osvitu a přípravy tiskových šablon.

S novým vybavením přišla i první zakázka na potisk textilu. Jednalo se o hned tříbarevné logo firmy TH SYSTÉM, navíc ještě s podkladovou bílou, na montérky. Fakturovala se pod hlavičkou Hynkovy úplně první firmy s obchodním názvem HynDesign.

A protože si Hynek už počátku zakládal na kvalitě a dobře odvedené práci, HynDesign se stal výhradní tiskárnou pro jednoho z lídrů na trhu s pracovními oděvy a navázal spolupráci s jedním z našich nejváženějších stálých zákazníků – Rodinným pivovarem Bernard.

2004
Šipka

2004 - 2005 – miliónové dítě

Díky přízni našich klientů jsme rozšířili jak naši sítotiskovou dílnu, tak celkové portfolio služeb a produktů, které nabízíme. Stali jsme se jedním z předních partnerů v oblasti reklamních dotisků významného výrobce kalendářů v Moravskoslezském kraji.

Máme za sebou 100.000 tisků a vydělali jsme první 1.000.000 Kč.

2006
Šipka

2006 – první zmínka o profiPOTISKu

Již v této době jsme nabízeli kompletní služby zpracování grafického návrhu v DTP studiu a dodávky prakticky čehokoli, co jsme našim klientům viděli na očích - samozřejmě i s potiskem.

A protože potisky se staly naší hlavní doménou a posláním, rozhodli jsme se pokračovat pod novým obchodním názvem – profiPOTISK.cz.

Spolu s úspěšným rebrandingem jsme vydali náš první katalog firemních dárků a spustili e-shop s reklamními předměty a stojíme u zrodu unikátního výrobku dětské jídelní židličky koník 3v1 (tisk na dřevo s certifikací ekologickými barvami vhodnými pro dětské hračky).

2007
Šipka

2007 - 2009 – rosteme do krásy

Úspěšně jsme za sebou nechali metu 5.000 objednávek, splatili náš první úvěr, zdvojnásobili obrat a zjistili, že současné prostory už nám nestačí.

V roce 2008 nás tedy čekalo první stěhování do větších prostorů v centru Háje ve Slezsku, kde jsme si vytvořili vhodnější prostory pro tisk a zároveň vytvořili showroom, na který jsme dodnes hrdí (a to i když už jsme zase o kus dál). Nakonec vždyť nás právě zde navštívila i úžasná herečka Květa Fialová (v roce 2011) a také srandista a herec Václav Postránecký (v roce 2012).

2010
Šipka

2010 - 2012 – míříme dál

Rozšiřujeme náš strojový park o 12 nových strojů pro sítotisk a tamponový tisk, začínáme dovážet firemní textil a dárky z Evropy i Asie a protože už se nám vše nevešlo ani na naši centrálu v Háji ve Slezsku, rozšiřujeme se o pobočku v Ostravě (na Cihelní ulici) zaměřenou převážně právě na tampon.

Představujeme nové služby v podobě průmyslových potisků na hmatníky knih, tlačítka a výlisky a cyklistické komponenty.

2013
Šipka

2013 – dekáda za námi

Slavíme 10 let firmy, během kterých jsme pro vás zpracovali 20.000 objednávek.

Trochu odbočujeme od naší prvotní premisy – na pobočce v Háji ve Slezsku jsme založili KoloRáj a začali prodávat kola a díky naší podpoře charitativní akce „Kola pro Afriku“ jsme se ocitli i ve hlavních zprávách České televize.

2014
Šipka

2014 - 2016 – tak trochu firemní „schíza“

Do naší firmy vstoupil nový společník a zatřásl s ní v základech. A nejen s ní.

Zařadili jsme do prodeje španělskou textilní značku JHK T-Shirt, založili jsme společnost Profi reklamní textil s.r.o., která fungovala souběžně s profiPOTISKem. Posléze jsme ji přejmenovali na Promoefekt Group s.r.o. a aby se v tom lépe orientovalo, několikrát jsme změnili emailové adresy a s naším historicky třetím stěhováním i poštovní adresu – nově jsme fungovali v Ostravě na ulici Korejské.

Netrvalo to dlouho, abychom si uvědomili, že naše vize a přístup k životu i podnikání jsou příliš odlišné a rozhodli se se společníkem rozejít. Stálo to spoustu nervů, ale každý mrak má stříbrný okraj a právě během této krize začal vznikat profiTÝM, jak jej znáte.

Jde-li o cyklistiku, z koníčka se stal kůň, který nám trochu přerostl přes hlavu. Přestali jsme tedy kola prodávat a servisovat. Začali jsme na nich zase jezdit.

2017
Šipka

2017 - 2019 – zpátky ke kořenům

Protože první nápad většinou bývá ten nejlepší, sjednotili jsme všechny naše firmy pod jednou jedinou s názvem blízkým jak našim klientům, tak nám samotným – profiPOTISK s.r.o. Pokračovali jsme v budování týmu, na který se dá spolehnout, a rovnali vztahy s našimi partnery narušené předchozím těžkým obdobím. A věřte, že byla chvíle, kdy jsme to málem vzdali…

Do našeho profiTÝMu vstoupil významný člen – náš profiPES Alvin, kterému stačilo jen pár měsíců, aby se vypracoval na tvář naší firmy.

Zpracovali jsme pro vás 30.000 objednávek.

2020
Šipka

2020 – Pandemie a akce kulový blesk

Přijímáme opatření v souvislosti s výskytem COVID-19 u nás, ale jsme tu pro vás stále. Nosíme a prodáváme roušky, šátky s potiskem a vyhlížíme dobu, kdy už nebudeme muset. Zjišťujeme, že home office není pro nás a snažíme se pomáhat balíčky s rouškami a dezinfekcí.

Pandemii navzdory kupujeme naše nové profiSÍDLO v Petřvaldu u Karviné a v rekordním čase 30 dní (včetně rekonstrukce) se stěhujeme konečně do svého.

2021
Šipka

2021 – Tiskneme dál!

Děkujeme, že jste náš příběh dočetli až sem. Budeme rádi, když nám dáte možnost napsat další kapitolu. My se vám za to postaráme o reklamu. Vždyť pořád platí stejná pravda: „Život je pes, ale tisknout je psina!”
Pes - Ikona